Zajęcia z rodzicami – Skrzaty

Skrzaty – dzieci od 2 do 3 lat

Skrzaty to zajęcia dla dzieci w wieku od 2 do 3 lat w towarzystwie opiekuna. Prowadzone są w małych 8-osobowych grupach, co sprzyja bezpośredniemu i indywidualnemu kontaktowi z każdym dzieckiem. Dzięki tak bliskiej relacji możliwa jest jego obserwacja maluszka i poznanie jego preferencji. Wiedza zdobyta w trakcie pierwszych spotkań pozwala na prowadzenie zajęć z wyczuciem, taktem i szacunkiem dla gotowości i wrażliwości każdego z nich.

Program oparty jest na założeniach pedagogiki Marii Montessori, która wspiera dziecko w jego naturalnym dążeniu do samodzielności. Zabawy z pomocami Montessori zachęcają dzieci do indywidualnej aktywności, a dla rodziców i opiekunów mogą być wskazówką i inspiracją do pracy z dzieckiem w domu.
Podczas zajęć wykorzystywane są również elementy programu Klucz do uczenia się, docenionego przez pedagogów i rodziców na całym świecie oraz elementy innych ciekawych metod pedagogicznych, które sprzyjają uczeniu się i rozwijaniu umiejętności każdego dziecka.

Śpiew i muzyka to nieodłączne elementy w pracy z małymi dziećmi. Ćwiczą słuch, pamięć, ciekawią dlatego nasze Skrzaty chętnie tańczą, śpiewają, grają na instrumentach. Na każdym spotkaniu jest też czas na zajęcia plastyczne, które rozwijają sprawność manualną i koncentrację uwagi. Samodzielnie wykonane prace są powodem dumy maluszków, a dla rodziców są piękną pamiątką z tego okresu.
Zajęcia Skrzatów pomagają w nawiązywaniu kontaktów, nierzadko przełamują lęki towarzyszące nowym sytuacjom, ale przede wszystkim wywołują uśmiech na małych buźkach.

Wrocławskie przedszkole Klub Krasnoludka to jedyne w swoim rodzaju miejsce gdzie w domowej atmosferze, pod okiem wykwalifikowanych opiekunów mały człowiek odnajdzie najlepsze warunki do zabawy i nauki.