Nasza kadra

Iweta Szolc – Właścicielka- Dyrektor pedagogiczny
Z wykształcenia jestem pedagogiem terapeutą, logopedą, nauczycielem Montessori. Interesuję się rozwojem i zaburzeniami rozwojowymi małych dzieci oraz edukacją dzieci do 6 roku życia. W związku z tym ukończyłam wiele kursów związanych z tymi zagadnieniami m. in. Monachijską Diagnozę Funkcjonalną, Integracji Sensorycznej Ist., pedagogiki Montessori, ”Klucz do uczenia się”, wg teorii Lwa Wygotsky’ego, „Kuferek tajemnic”, kurs kinezjologii edukacyjnej i „TOC dla edukacji”. Od kilku lat prowadzę warsztaty i zajęcia adaptacyjne dla rodziców z dziećmi. Uwielbiam obserwować jak dzieci się rozwijają, jakie są pomysłowe i wolne w swoim postrzeganiu świata. Wciąż nie wyrosłam z sensorycznego poznawania, szczególnie lubię wąchać :) – interesuję się perfumiarstwem i kulinariami. Kiedy jest to możliwe śpiewam i tańczę. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną oraz mamą Antosia i Karola.

Iweta Szolciweta

Anna Kuriata – Właścicielka – Dyrektor administracyjny
Jestem absolwentką pedagogiki przedszkolnej i wychowania wczesnoszkolnego oraz wielką entuzjastką pedagogiki Marii Montessori. Prywatnie  mama  Magdy i Krzysia, uczęszczających obecnie do Szkoły Montessori. Co jest fascynujące w tej pracy? Nie ma dwóch takich samych dni, dzieci pomagają widzieć świat z zupełnie innej perspektywy. Praca z nimi dostarcza wielu emocji, wzruszeń i satysfakcji. W Przedszkolu zajmuje się wieloma sprawami: administruję, prowadzę stronę fb, dbam o ład i porządek. Gdy trzeba – przytulam, dzielę radości i smutki, jestem w samym centrum wydarzeń :) Poza tym, stałym elementem mojego życia jest sport, dobre kino i muzyka, a słabością…buty :)

aniaIMG_1694

Katarzyna Nicińska – Wychowawczyni grupy pistacjowej
Jestem pedagogiem i nauczycielem wychowania przedszkolnego.
Ukończyłam pedagogikę opiekuńczo – wychowawczą, oraz wychowanie przedszkolne na DSWE. Nieprzerwanie doskonalę się i poszerzam swoją wiedzę na licznych kursach i szkoleniach.
Zdobytą wiedzą, cierpliwością, wrażliwością na otaczający świat i jego uroki chętnie dzielę się z dziećmi i ich rodzicami. Uwielbiam pracę z dziećmi, bo dzięki nim każdy dzień przybiera nowe barwy i żaden dzień nie jest podobny do poprzedniego. W mojej palecie uzbierało się już …?!-siedem lat. Dziesięć lat w Klubie Krasnoludka, w którym to opiekuję się dziećmi i prowadzę zajęcia specjalistyczne. Jak ten czas leciiiiii :) Jednak przede wszystkim jestem: szczęśliwą mamą Kubusia, Adasia i Wiktorka. W ich towarzystwie nie ma miejsca na nudę, liczy się tylko dobra zabawa :)

Katarzyna Nicińskakasia

Marta Lewkowicz (obecnie przebywa na urlopie macierzyńskim) – Wychowawczyni grupy
Ukończyłam Pedagogikę opiekuńczą z terapią na Uniwersytecie Wrocławskim. Swoja przygodę z Montessori rozpoczęłam 2 lata temu, decydując się na pracę w Klubie Krasnoludka. Ukończyłam Kurs Wczesnej Edukacji Montessori organizowany przez Polski Instytut Montessori. Nie wykluczam kolejnych szczebli :). Prywatnie – świeżo upieczona żona, zaczytująca się w biografiach ciekawych ludzi. Pasjonuje mnie kuchnia, uwielbiam piec, smażyć i gotować. Kiedy podróżuję, nowe miejsca poznaję poprzez smaki i zapachy tamtejszych potraw.

Marta Lewkowicz

 

Maria Arejola  – Wychowawczyni grupy pistacjowej
Jestem absolwentką studiów pedagogicznych na Uniwersytecie Wrocławskim oraz na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.Rozpoczęłam studia podyplomowe z pedagogiki Marii Montessori. Liczne praktyki zawodowe oraz wolontariat w szkołach i przedszkolach, zarówno w Polsce jak i za granicą, pozwoliły mi zdobyć niezbędne doświadczenie. Upewniło mnie to, że praca z dziećmi to jest właśnie to, co pragnę robić w życiu. Wierzę, że każdy dzień jest wspaniałą okazją do odkrywania świata. Jestem fanką podróży ( małych i dużych ) – najlepiej z dobrą książką. Ponadto lubię odkrywać tajniki malarstwa Gustawa Klimta. 

Marysia Arejolamarysia

Estera Niwińska  (obecnie przebywa na urlopie macierzyńskim)– Wychowawczyni grupy
Mam wykształcenie pedagogiczne, a z dziećmi pracuję odkąd skończyłam 15 lat. Obecnie jestem w trakcie kursu pedagogiki Montessori. Pracowałam jako wolontariuszka, organizowałam półkolonie, prowadziłam obozy dla dzieci. Wszystkie te doświadczenia skłoniły mnie do kształcenia się właśnie w tym kierunku. W Klubie Krasnoludka jestem od roku i jest to dla mnie niesamowita przygoda. Prywatnie, niedawno wyszłam za mąż :) Bardzo lubię śpiew i ogólnie pojętą muzykę, w wolnych chwilach słucham radia RAM.

Estera Niwińska

Zhivka Minowska – Asystentka nauczycielki grupy pistacjowej
Jestem absolwentka pedagogiki, filologii romańskiej i literatury na Uniwersytecie Macedońskim. Pasjonują mnie dzieci, ich rozwój i edukacja. Przez sześć lat pracowałam jako opiekunka i niania na Royal Caribbean Cruise Line. To tam miałam okazję poznać dzieci z każdego zakątka świata. Zwiedziłam wiele cudownych miejsc, podróże to moja pasja. Oprócz tego uwielbiam tańczyć, czytać i uczyć się języków obcych. Jestem dumną mamą Kai i Laury.

Zhivka Minowskazivka

Bratumiła Mazur – Wychowawczyni grupy cytrynowej
Ukończyłam filologię angielską oraz  kurs pedagogiki Montessori. Nauczanie sprawia mi dużą przyjemność, a praca z dziećmi dostarcza wyjątkowych wrażeń. Klub Krasnoludka, a obecnie Źródło Montessori jest dla mnie szczególnym miejscem, dzięki któremu nauczyłam się cierpliwości i specyficznego podejścia do dzieci. Moją pasją są języki obce i kultura obcojęzyczna, a aktualnie – moja córeczka. W wolnych chwilach czytam książki, słucham muzyki i spotykam się z przyjaciółmi. Lubię się śmiać, tańczyć i spacerować.

Miłka Mazur

Monika Staniewska- Wychowawczyni grupy morelowej

Jestem absolwentką uczelni Zagłębia Miedziowego w Lubinie. Studiowałam pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną. Ukończyłam  studia podyplomowe z zakresu pedagogiki Marii Montessori.

Dzieci imponują mi tym, iż wykazują naturalną chęć wypróbowania swoich umiejetności. Wykonanie zadania przynosi dzieciom tyle samo satysfakcji jak nam dorosłym. Patrząc jak dzieci zdobywają nowe umiejetności – przynosi mi to poczucie zadowolenia.

Prywatnie jestem mamą Marysi i Mateuszka.

JIMG_2999

 Anetta Niedbała – Pomoc nauczyciela

Nawet gdy na dworze, wieje i dmucha, kapie i plucha, udziela się wszystkim – pogoda jej ducha. Zawsze radosna, cierpliwa, pomocna…Wszyscy ją znają, a dzieci uwielbiają :)

Anetta Niedbałaaneta

 

 

 

Patrycja Karcz – Wychowawczyni grupy Toddlers

 Swoją przygodę z Klubem Krasnoludka- obecnym Źródłem Montessori rozpoczęłam niedawno. Jestem absolwentką studiów magisterskich na KUL w Lublinie o kierunku Filologia Słowiańska oraz studiów podyplomowych z zakresu przygotowania pedagogicznego. Podczas kursów polskiego języka migowego zrozumiałam, że najbardziej satysfakcjonującą będzie dla mnie praca z ludźmi, a w szczególności z dziećmi. Swoją przygodę z pracą z dziećmi rozpoczęłam jako opiekunka, dzięki czemu ostatecznie podjąć decyzję o zawodzie, jaki chciałabym wykonywać i to właśnie w tym kierunku chce się dalej kształcić. Uwielbiam dzieci! Praca z nimi sprawia mi ogromną radość, daje szczęście, a ich uśmiech jest dla mnie pozytywną energią. Prywatnie nie potrafię usiedzieć w miejscu, lubię jak coś się dzieje! Uwielbiam dobra kawę, jazdę na rolkach, wyjścia do teatru.

123

Grażyna Bryła – wychowawczyni grupy morelowej

Z zamiłowaniem i pasją od wielu lat zajmują się opieką nad dziećmi, co sprawia mi ogromną radość i przynosi wielką satysfakcję. Z wykształcenia jestem Terapeutą Zajęciowym i Kulturoznawcą, Pedagogiem Wczesnoszkolnym i Przedszkolnym, ukończyłam również studia podyplomowe na kierunku Edukacja Montessori w przedszkolu i w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.  Prywatnie interesuję się sztuką wizualną a hobbistycznie zajmuje się florystyką i rękodzielnictwem.

1234

 Katarzyna Pietryka- Asystentka Nauczycielki grupy cytrynowej

Ukończyłam studia magisterskie w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu na kierunku Pedagogika Specjalna. Od października rozpoczynam studnia podyplomowe- „Edukacja Montessori w przedszkolu i szkole”. Wcześniej miałam okazję asystować reżyserowi Teatru Integracyjnego. Jestem zwolenniczką zdrowego trybu życia, której w szczęściu towarzyszą bliskie osoby, uśmiech dzieci i optymizm. Czas pracy z dziećmi daje mi dużo satysfakcji, a codzienność staje się magiczna. W wolnych chwilach lubię teatr, czytać książki i aktywność sportową.

Zajęcia dodatkowe: 

Anna Kołodziej – zumba
Edyta Tiesler – gimnastyka korekcyjna

Agnieszka Ostrowska–Sroka – zajęcia chemiczno-fizyczne„Chefik”      Sylwia Grześlak – psycholog

Martyna Olszewska- zajęcia z baletu

Sławek Giliński – karate                                                                                           
Paweł Krala- zajęcia z języka angielskiego i dramy
Anna Nehrebecka- logopedia

Krystian Sroka- Robotyka

Bartek Kamiński- zajęcia teatralne

Michał Giersztot- rytmika                                                                                

Wrocławskie przedszkole Klub Krasnoludka to jedyne w swoim rodzaju miejsce gdzie w domowej atmosferze, pod okiem wykwalifikowanych opiekunów mały człowiek odnajdzie najlepsze warunki do zabawy i nauki.