Dzieci rozesmiane stawiają bałwana, a dorośli stawiają kołnierze..

Grupa C
Przyszła zima i nareszcie spadł śnieg! Emotikon smile W minionym tygodniu dużo rozmawialiśmy o zimie i korzystaliśmy z pogody bawiąc się na naszym podwórku. Mimo zimna, chętnie bawiliśmy się w berka, robiliśmy aniołki na śniegu. Próbowaliśmy też ulepić przedszkolnego bałwana Emotikon smile W poniedziałek rozmawialiśmy o śniegu. Jest on baaardzo zimny, ale kiedy dotykaliśmy go rękami w naszej sali szybko się topił i zamieniał w wodę. Dowiedzieliśmy się, że śnieg to tak naprawdę kryształki lodu, czyli zamarznięta woda. Dodatkowo pani opowiedziała nam jak on powstaje i jak tworzą się śnieżynki. We wtorek przygotowywaliśmy się do Święta Trzech Króli. Poznaliśmy ich imiona i dowiedzieliśmy się jakie prezenty przynieśli Dzieciątku. Zrobiliśmy własne korony i ozdobiliśmy je kolorowymi cekinami. W czwartek, rozmawialiśmy o śnieżynkach. Mają one różne kształty, ale są tak malutkie, że ciężko to zauważyć. Zdziwiliśmy się, że każda z nich jest inna i nie znajdziemy dwóch takich samych. Szkoda, że na naszych rękach tak szybko się topią Emotikon smile W piątek pani Edyta przygotowała dla nas zimowe zagadki. Myślała, że są trudne, ale my świetnie sobie z nimi poradziliśmy. Upiekliśmy też pyszne ciasteczka, które wyglądały jak prawdziwe śniegowe kule. Tyle, że te mogliśmy zjeść Emotikon smile Dodatkowo budowaliśmy bałwanka z różnych części, a potem ulepiliśmy małe bałwanki z prawdziwego śniegu. Mamy nadzieję, że zima jeszcze trochę potrwa i dalej będziemy mogli korzystać z tego, że spadł śnieg Emotikon smile

Grupa D
W tym tygodniu odwiedziły nas dwa bardzo sympatyczne stworzonka. Pani Beata przyniosła prześliczne, puszyste i milutkie szczurki. Każdy chciał je pogłaskać i wziąć na ręce. Szczurki znosiły te pieszczoty bardzo dzielnie Najbezpieczniej i najpewniej czuły się na ramionach u swojej Pani.
Korzystaliśmy z uroków zimy, lepiliśmy bałwany, rzucaliśmy się śniegiem. Zima jest super!!!!

Grupy A i B
Poza zimowym szaleństwem, rozmawialiśmy o święcie Trzech Króli, przypomnieliśmy sobie jak mieli na imię, zrobiliśmy królewskie korony.
Jest już nowy, 2016 rok, panie wprowadziły nam nowy kalendarz, powtórzyliśmy miesiące i pory roku. Rozmawialiśmy o zegarze, zastanawialiśmy się po co właściwie ludzie go wymyślili i porównywaliśmy zegary dawniej i dziś.
W piątek piekliśmy pyszne, śniegowe kule, który były wprowadzeniem do kolejnego tematu o zabawach i eksperymentach ze śniegiem.

Galeria zdjęć

Dynia, żuki i komary :)-nowy rok rozpoczynamy!!!!

Wakacje dobiegły końca. Zaczynamy nowy rok przedszkolny. Witamy nowe dzieci, ktore dopiero rozpoczynają przygodę z przedszkolem, witamy Rodziców, którzy są naprawdę bardzo, bardzo dzielni Emotikon smile
Pozmieniało się w salach, przybyły nowe pomoce, wszystko jest takie ekscytujące!!!
W tym tygodniu poznaliśmy zasady panujące w przedszkolu, odwiedziliśmy wszystkie pomieszczenia, przypomnieliśmy sobie, jakie zwierzatka u nas mieszkają-jak o nie dbać i pielęgnować.
W grupach A i B Panie „przedstawiły nam” stolik pokoju, wiemy jak rozwiązywac konflikty i już w kilku sytuacjach, stolik okazał się bardzo pomocny :) 
Philip i Kuba przynieśli czadowe „okazy”-Philip larwy komarów, a Kuba dwa ogromniaste żuki. Były nie lada atrakcją!!!
Justynka z gr. D zrobiła nam prezent w postaci dyni. Ogladaliśmy ją, próbowaliśmy określić jaka jest w dotyku, jaki ma kształt i co można z nią zrobić. Wydrążyliśmy ją i posłużyła nam za…osłonkę do kwiatka!!! Pestki ususzymy- przydadzą nam się do prac plastycznych.
Zakopaliśmy kapsułę czasu z postanowieniami na nowy rok przedszkolny. Wykopiemy ją w czerwcu i wtedy zobaczymy ile z tych postanowień udało nam się zrealizować.
W grupie C, zrobiliśmy wielki plakat, przypominający nam przedszkolny plan dnia. Przez pierwsze tygodnie na pewno ułatwi nam pobyt.
W piątek wyrabialiśmy ciasto, wykrawaliśmy i piekliśmy. Grupa C, pod dowództwem pani Edytki zrobiła chrupiące krakersy, a grupy A i B, upiekły przepyszne, jesienne ciasto ze śliwkami-smakołyki bardzo szybki zniknęły w naszych brzuchach :)

Galeria zdjęć

 

Gdy pani Agnieszka robi doświadczenia, sala kosmiczna w krainę lodu się zmienia:)

Ufff..upały dają się nam mocno we znaki. Robimy co możemy- chłodzimy się wodną mgiełką, dużo pijemy, kąpiemy w basenach… Panie uparcie za nami biegają i pilnują żebyśmy mieli czapki na głowach. W największe upały chowamy się w przedszkolu i tam szukamy ochłody. Jednego dnia, z pomocą przyszła pani Agnieszka-która prowadzi u nas zajęcia Chefik. Niczym Elsa z „Krainy lodu” ( a raczej Anna-sugerując się kolorem włosówSmile) postanowiła zamienić naszą salę kosmiczną, w skutą lodem krainę… Przytaszczyła wielką bryłę lodu, akwaria, jakieś wielkie konstrukcje i zaprezentowała nam przeróżne doświadczenia związane z lodem!!! Jak zwykle było fascynująco, ciekawie i przez chwilę poczuliśmy się jak w środku zimy!!!!

Zawitały do nas nowe dzieci- jest Justynka, Pawełek i DorotkaLaughing Poznają przedszkole, panie, a my bardzo się staramy żeby czuli się miło przyjęci.

Wróciła do nas pani Miłka. Bardzo się cieszymy-ciągle się uśmiecha i ma fajne pomysły.

Pani Kamila stwierdziła,że skoro potrafimy już malować rękami, to czas na malowanie…stopami!!! Na podwórku rozstawiła farby, miskę z wodą i dzięki temu powstały bardzo wyjątkowe dziełaLaughing

Zwiedziliśmy wioskę indiańską, mogliśmy zobaczyć jak się robi papier czerpany, przywieźliśmy pamiątkę-łapacza złych snów. Kolejnego dnia, z naszymi paniami też takie zrobiliśmy :)Aaaa…i przywiązaliśmy do słupa nasze panie: Kasię, Edytę i Kamilę!!! To dopiero był ubaw .

Pani Marysia  pokazała nam, jak można malować, nie używając farb…zrobiliśmy naturalne farby: z soku z buraka, z trawy, kurkumy i herbaty. Właśnie tak kiedyś malowano…

Pani Edyta pokazała nam trudną sztukę origami-okazał się, że jesteśmy bardzo pojętnymi uczniamiLaughing

W ubiegłym tygodniu rozmawialiśmy o bajkach i twórcach bajek. Poznaliśmy sylwetki Braci Grimm, Jana Brzechwy czy Walta Disneya i zrobiliśmy sobie opaski Myszki MickeyLaughing

Galeria zdjęć

Piasek, ryby, glony i oberek szalony :)

W poniedziałek był Światowy Dzień Oceanu. Wiemy na ten temat już całkiem sporo, więc zrobiliśmy sobie małą powtórkę. Pani Kasia przygotowała super pomoc- mini ocean Wink Są w nim ryby, muszle, glony i koralowce!!! Z Panią Kamilą zastanawialiśmy się, czym można przepłynąć przez morza i oceany, a w grupie C rozmawialiśmy o stworzonkach, jakie żyją w oceanach.

Szóste urodziny obchodził Filip M. Tym razem było nam trochę smutno-to już ostatnie urodziny, które Filip obchodzi w przedszkolu-po wakacjach idzie już do szkoły. Oglądaliśmy jego zdjęcia z czasów, kiedy był mały…Teraz jest już straaszniee duży!!!

Hania i Krzyś długi weekend spędzili w „tropikach”. Byli w Niemczech w Tropical Island.Hania pokazywała zdjęcia i ogromniaste pióro pawia!!!

Rozpoczęliśmy temat folkloru i kultury poszczególnych województw Polski. Pani Marysia, przyniosła nam przeróżne stroje ludowe, mieliśmy świetną zabawę z przebieraniem się w nie :)

Pani Marta pokazała nam nagrania przeróżnych tańców ludowych-najbardziej spodobał się nam oberek- Nina stwierdziła, że jest trochę szalonyLaughing

W środę odwiedziliśmy pobliski Zamek Topacz i Muzeum Motoryzacji-było w nim mnóstwo samochodów-niektóre miały 100 latSurprised Fajnie było, bardzo podobały się nam eksponaty, a Pan, który nas oprowadzał…no cóż…miał bardzo specyficzne poczucie humoruSealed Później poszliśmy na spacer do ogromnego ogrodu i zrobiliśmy sobie piknik.

Galeria zdjęć

6720 godzin-280 dni-40 tygodni….

„Krąży w świecie bajek sporo
O tym, skąd się dzieci biorą.
Lecz kochani, bądźmy szczerzy,
Czy ktoś dziś w bociany wierzy?”

No my na pewno wiemy, że dzieci ani bocian nie przynosi, nie znajduje się ich też w kapuście Smile( czemu akurat właściwie w kapuście??? Sealed )

Wiemy, czym jest zapłodnienie, co to jest plemnik i komórka jajowa…i wiemy, że w brzuszku mamy spędziliśmy dłuugie dziewięć miesięcy. Oglądaliśmy niesamowity film polecony przez Panią Marzenę-mamę Mikołaja, na którym mogliśmy zobaczyć, jak się rozwija dzidziuś w brzuchu mamy, Pani Zivka na zdjęciach usg pokazała nam swoją córeczkę Kayę.

Pani Estera i Pani Marysia, na naszej przedszkolnej lalce, pokazały jak dbać o noworodka, co to są tajemnicze punkty Apgar, jak wygląda dziecko w poszczególnych tygodniach ciąży.

Mąż Pani Estery-Pan Michał ma brata bliźniaka-rozmawialiśmy o tym, jak to się dzieje, że czasem w brzuchu jest więcej niż jedno dziecko. Oglądaliśmy Pana Michała na zdjęciach z dzieciństwa i próbowaliśmy odnaleźć różnice między nim, a jego bratem.

Przez ostatnie dwa tygodnie dość mocno świętowaliśmy: Ninka S, Marianka, Mila i Mikołaj C. obchodzili urodziny!!! Były pyszny tort, ciasta, ciasteczka, cukierki!!! 

W grupach A i B rozmawialiśmy o układzie nerwowym- wiemy, że nasz mózg to taki „komputer”, który steruje całym naszym organizmem. Pani Zivka przygotowała dla nas specjalny tor przeszkód, przy jego pokonywaniu świetnie się bawiliśmy, a przy okazji ćwiczyliśmy lewą i prawą półkulę mózgu!!!

Rozmawialiśmy też o tym, jak bardzo ważne jest, aby dbać o higienę i myć ręce. Za pomocą brokatu, „przenosiliśmy” zarazki z rąk do rąk.

Jako, że wielkimi krokami zbliża się dzień wyklucia się naszych kaczek, w grupie D poznaliśmy cykl życia kaczki i oglądaliśmy filmik, na którym wykluło się śliczne kaczątko.

Zdjęć jest sporo więc miłego oglądania!!!

Galeria zdjęć

Zapraszamy na cykl warsztatów-już od marca br!!!!

Już od  marca serdecznie zapraszamy na cykl warsztatów przeznaczonych dla rodziców, babć, niań i innych ważnych dorosłych dla dziecka do 3 roku życia:

Absorbujący umysł – pierwsze trzy lata życia dziecka”.

                   Kochaj, obserwuj i bądź blisko.

Szczegóły  w zakładce: Dla Rodziców-warsztaty.

 

A gdyby tak mieć…zaczarowny ołówek???

ydzień rozpoczął się bardzo miło…Pojechaliśmy na przedstawienie o czarodziejskim ołówkuLaughing Ech gdyby mieć taki…chociaż przez chwilę….Spektakl opowiadał o przygodach Michasia, który dostał w prezencie właśnie taki wyjątkowy ołówek. Było bardzo śmiesznie, tylko troszkę strasznie i na pewno, nie za bardzo…punktualnieLaughing Opóźnienie rekompensowały nam świetne miejsca, siedzieliśmy na balkonie i widok na scenę mieliśmy doskonały!!! 

Po powrocie do przedszkola, w grupie C, urodziny obchodziła Magda.Jej mama-p. Ania opowiadała, że jak Madzia była małaSmile, gustowała w jedzeniu różnego rodzaju…owadów. Kiedyś nawet zjadała biedronkęSealed Dobrze, że urosła ( Madzia, nie biedronka ) i od biedronek woli parówki!!!ufffLaughing

Rozmawialiśmy o święcie Trzech Króli, o gwieździe betlejemskiej i o tym, jak świętuje się Nowy Rok w innych krajach.

Pani Estera i Pani Marysia opowiadały nam o karnawale. Oglądaliśmy zdjęcia z karnawałów w Wenecji, Rio i Filipin. Zrobiliśmy swoje własne maski!!!

W grupach A i B nadal rozmawiamy o człowieku. Już wiemy, jak się nazywa kość, która chroni nasz mózg i które kości rosną najszybciej. Mogliśmy stworzyć swoje własne, papierowe szkielety ! A żeby rozruszać nasze kości, tańczyliśmy i bawiliśmy sięLaughing

Wiki była w Karpaczu i pokazała nam pamiątki, jakie przywiozła.

Przed wejściem do każdej sali pojawiły się karteczki z naszymi imionami…Teraz, każdy z nas, rano-przywiesza taki znaczek-fajnie to wygląda i już zdążyliśmy to polubićLaughing

A w przyszłym tygodniu…BAL KARNAWAŁOWY!!!! Oj będzie się działoLaughing

Galeria zdjęć

Bomb(k)owa wyprawa :)

To był trochę krótszy, ale baardzoo intensywny tydzień. Poczuliśmy atmosferę bożonarodzeniowąLaughing Byliśmy na wycieczce w Fabryce Bombek w Krośnicach koło Milicza. Mieliśmy okazję zwiedzić i zobaczyć na własne oczy, jak się robi bombki. Tak naprawdę to trudna i dość ciężka praca, ale Panie i Pan, którzy tam pracują zapewniali nas, że praca sprawia im wiele satysfakcji i radości. Bombki, które tworzą, to prawdziwe dzieła sztuki, a ich wykonanie, wymaga precyzji i ogromnej cierpliwości. Mogliśmy samodzielnie ozdobić soją własną bombkę-będzie pięknie wyglądać na choince!!! Po skończonym zwiedzaniu, mogliśmy poszaleć na placu zabaw, a potem zjedliśmy pyszny obiad, który bardzo szybko zniknął z talerzyLaughing w drodze powrotnej czekała nas kolejna „atrakcja”- zatrzymała nas Policja :) Przeprowadzili kontrolę autokaru, sprawdzili Pana Kierowcę-jak zobaczyli, że wszystko w porządku-pozwolili nam jechać dalejLaughing Wróciliśmy troszkę zmęczeni, ale baardzooo zadowoleni!!! 

Grupa D miała „warzywny tydzień”. Razem z Panią Kamilą zrobiliśmy warzywnego stworka-potworkaWink Poznaliśmy ziemniaka, marchewkę, kapustę… Poznaliśmy wiersz „Na straganie” oraz „Warzywa”.

W piątek wymyślaliśmy imiona dla naszych zwierzaków. Grupa C, przygotowała propozycje dla żony Wacka i naszej świnki morskiej. Propozycje były różne…dla papugi: Mola-pomysł Mai, Cycy-pomysł Eryka, Karka-pomysł Maćka, Płatek-zaproponowała Julia. Natomiast Świnka…Chrum-Chrum-pomysł Magdy, Malel-pomysł Majki…Teraz tylko musimy któreś wybraćLaughing

Grupa A i B wybierała imiona dla naszego królika. Padały różne propozycje: Puszek, Pimpek, Miuszek… Ostatecznie wybraliśmy…Karmelka!!! 

Niezłą niespodziankę zrobiły nam nasze kury. Wchodzimy rano do kurnika, a tam…piękne, białe…jajka!!! Złowieszcze przepowiednie Pani Anetki nie sprawdziły sięLaughing To nie koguty..ale kury!!! I nie dość, że mamy kury z wolnego wybiegu, to do tego ekologiczne jajkaLaughing Nie byle jakie….montessoriańskieLaughing

Galeria zdjęć

” Uwaga dzieci…Pani Ania leci :) „, czyli…przedszkolaki u Strażaków

Ale się działo!!! Ten tydzień zdecydowanie zdominowany został przez Strażaków. Najpierw rozmawialiśmy o tym, na czym polega ich praca, wiemy, że zajmują się nie tylko gaszeniem pożarów. Grupy A i B w sali kosmicznej, odbyły ćwiczenia przeciwpożarowe. Były przeszkody, wóz strażacki, musieliśmy ugasić najprawdziwszy ogień i uratować poszkodowanych Smile 

Punktem kulminacyjnym była wycieczka do Straży Pożarnej. Pojechaliśmy do jednostki przy ulicy Grabiszyńskiej. Byliśmy baardzooo podekscytowani!!! Strażacy: pan Kamil i pan Krystian byli bardzo mili, cierpliwi i z entuzjazmem opowiadali nam o swojej pracy, pokazali sprzęt strażacki, pozwolili wejść do wozu. Zwiedziliśmy jednostkę, zobaczyliśmy jak wygląda dyspozytornia. Ogromne wrażenie zrobiła na nas rura, po której strażacy zjeżdżają, kiedy dostają wezwanie. Pani Inga i Pani Ania, aż podskoczyły z radości, kiedy się dowiedziały, że będą  mogły na takiej rurze zjechaćLaughing Świetnie im poszło, a sądząc po okrzykach radości jakie wydawały, baardzoo im się podobało…W ogóle naszym Paniom podczas tej wycieczki, uśmiech nie schodził z twarzySmile Wyprawa była wspaniała, panowie strażacy byli świetni i dziękujemy za tak miłe i serdeczne przyjęcie.

We wtorek obchodziliśmy Dzień ChłopakaWink Dziewczynki z grup A i B upiekły dla chłopców babeczki, grupa C- ciasteczka, a  dziewczyny z grupy D, zrobiły plakat z życzeniami. Chłopcy-wszystkiego najlepszego!!!!

Grupa C robiła przetwory na zimę-tym razem był to kompot jabłkowy. Zrobiliśmy też drzewo genealogiczne. Miłą niespodziankę zrobiła nam mama Olka, która poprowadziła w naszej grupie lekcję angielskiego.

A w piątek…świętowaliśmy!!! Klub Krasnoludka ma już 12 lat!!! Było ciasto, owoce i Sto lat!!! Odwiedził nas, bardzo wyjątkowy gość…Właściwie odwiedziła, bo to ona byłaLaughing ŁUCCJA!!! Kucyk!!! Była śliczna, milutka i cierpliwie nas woziła po przedszkolnym podwórkuSmile Działo się, oj działo!!! Sami zobaczcie.

Galeria zdjęć

Z Ameryki do Kryształowic, czyli dajemy czadu na wykopkach!!!!

Ha! To, że Krzysztof Kolumb odkrył Amerykę-wiedzieliśmy od dawna…ale, że przywiózł ze sobą ziemniaki??? Dzięki temu mamy frytki, placki, puree i inne pyszności. W zaprzyjaźnionych Kryształowicach, poczuliśmy się jak odkrywcy. Założyliśmy kalosze i wyruszyliśmy w pole…z pomocą Pana Darka i Pani Jadzi, poznaliśmy tajniki WYKOPEK!!! Ochoczo ruszyliśmy do pracy i po chwili mieliśmy dwa, zapełnione po brzegi ziemniakami wiadraLaughing Zadowoleni, wróciliśmy do gospodarstwa pana Darka i zasiedliśmy przy palenisku. Ziemniaki były pyszne, pachnące i świeżutkie…Kryształowice maja w sobie coś magicznego…nawet niejadki, zjadły wszystko do ostatniego okruszkaLaughing Były koty wygrzewające się na słońcu, kury, kaczki i…dziadekLaughing, który swoimi mocnymi zębami rozłupywał nam orzechyWink w sadzie zbieraliśmy jabłka, uczyliśmy się rozpoznawać odmiany drzew…to był naprawdę niesamowity początek tygodnia…

Będąc w temacie wsi, grupy A i B dowiedziały się, na czym polega praca rolnika, jakich narzędzi używa, jaką ciężką i ważną pracę wykonuje. Poznaliśmy zasadę działania kombajnu oraz różne odmiany zbóż.

W grupie C, rozmawialiśmy o emocjach. Próbowaliśmy je nazywać, rozpoznawać, graliśmy w gry, które pokazywały dane emocje.

Grupa D rozmawiała o zmysłach. Mówiliśmy do czego służą uszy, rozpoznawaliśmy dźwięki. Poznaliśmy zmysł wzroku, porównywaliśmy kolory naszych oczu.

A w piątek…”uzbrojeni” w rękawice i workiWink wyruszyliśmy sprzątać świat! Zaczęliśmy od naszego przedszkolnego podwórka…Sprzątały wszystkie grupyWink Niektórzy wsiedli na rowery, pewnie po to, aby być bardziej skutecznymiLaughing Podwórko lśni, wiemy też jak śmieci segregować i rozpoznawać, co jest jakim odpadem.

Zobacz galerię >>

Wrocławskie przedszkole Klub Krasnoludka to jedyne w swoim rodzaju miejsce gdzie w domowej atmosferze, pod okiem wykwalifikowanych opiekunów mały człowiek odnajdzie najlepsze warunki do zabawy i nauki.